O mne

Som ambiciózna a komunikatívna baba, ktorá neustále hľadá nové možnosti sebarealizácie a vzdelávania (predovšetkým v oblasti kynológie a najmodernejších výcvikových metód).

Psi sú mojou vášňou odmalička. Vždy som snívala o kariére zverolekárky, policajnej kynologičky alebo dačom podobnom, kde by som so psíkmi robila. Kým som dostala svojho prvého vlastného psa, stihla som si preštudovať všetku dostupnú kynologickú literatúru, pravidelne som venčila a cvičila psíkov v susedstve a nosila domov zatúlaných psov z ulice. V 14tich rokoch (rok 2000) sa mi však splnil veľký sen a  dostala som svoje vlastné šteniatko, anglického kokeršpaniela - Alexa. Psíka som si vycvičila sama, pretože v tom čase boli v okolí BB len cvičiská pre športovú kynológiu a medzi nemeckých ovčiakov a pod. ma zobrať nechceli. Už vtedy som sa rozhodla, že to v budúcnosti zmením a postavím si vlastnú výcvikovú školu, prístupnú „bežným mestským“ psíkom.

Moja kariéra nabrala želaný smer, keď som si v roku 2005 podala prihlášku na Univerzitu veterinárskeho lekárstva v Košiciach, odbor Kynológia. Tu som získala nie len teoretické/praktické vzdelanie o výcviku psov na rôzne účely, ale naučila som sa veľa o správaní psov, komunikácií s nimi, behaviorálnych problémoch psov a ich riešení a získala som aj základné veterinárne vzdelanie. Počas štúdia som robila figurantku pri výcviku záchranárskych psov, pomáhala pri organizácií psích výstav a aj priamo na výstavách, zúčastňovala som sa rôznych kynologických akcií a skúšok, pracovala na veterinárnej klinike, spravila si poľovnícky kurz... Keďže ma vždy zaujímalo problémové správanie psov, hlavne agresivita, posledný rok a pol štúdia som  venovala najmä dôkladnému štúdiu tejto oblasti a svoje poznatky som potom zhrnula vo svojej diplomovej práci na tému "Agresivita ako behaviorálny problém psov", ktorá patrila k najlepším prácam ročníka! Po skončení vysokej školy som dobrovoľne pomáhala svojim známym pri výcviku psov, neskôr som bola aj príležitostným „hoteliérom“, "venčiteľom" a strihačom psíkov.

V marci 2012 som sa začala aktívne angažovať v psom centre DOGGIE v Bratislave, kde som si pod vedením ProblemDog-Coacha® Juraja Ferka prehĺbila svoje kynologické znalosti a vyškolila sa za profesionálneho psieho trénera s využívaním revolučných výcvikových metód a postupov, založených na pozitívnom podmieňovaní. Od júla 2012 som pôsobila ako výcvikár základnej poslušnosti a výstavnej drezúry v Banskej Bystrici, kde centrum DOGGIE rozšírilo svoju pôsobnosť. Okrem toho som pôsobila aj ako asistent rozhodcu (prípadne druhý rozhodca) pri skúškach z poslušnosti, ako aj pri skúškach canisterapeutických psíkov, ktoré centrum Doggie pravidelne usporadúvalo.

Môj sen, založiť si vlastné výcvikové centrum pre psov, sa mi splnil v júli 2014, kedy vzniklo moje Psie Centrum MARIVAN. V centre sa špecializujem predovšetkým na výcvik rodinných psikov, bez ohľadu na plemeno a vek. Som zástanca tzv. reward-based metód (balanced), to znamená, že pri výcviku používam prevažne výcvikové metódy založené na pozitívnom podmieňovaní. Mám však vlastnú metodiku práce, ktorá je založená na mojich niekoľkoročných skúsenostiach, najmodernejších vedeckých poznatkoch o učení sa psov, ako aj na vedomostiach získaných od tých najlepších vo svete kynológie (predovšetkým Bart Bellon, Tobias Oleynik a ich NEPOPO metodika!, ale aj Peter Scherk, Martin Pejša, Karen Pryor, Emily Larlham, Jean Donaldson, Jane Killion, Pat B. Miller, Sophia Yin...). Výcvik je vždy prispôsobený každému psovi individuálne na základe jeho povahy a plemenných predispozícií.

Koncom roku 2012 som bola zvolená za členku medzinárodnej asociácie The Pet Professional Guild, ktorá združuje profesionálnych trénerov zvierat z celého sveta a na toto členstvo som náležite hrdá! V kynológii sa naďalej neustále vzdelávam, absolvujem školenia, online semináre, pravidelne čítam zahraničné knihy od uznávaných trénerov, sledujem tréningové videá a relácie na internete, zapájam sa do online diskusií so svetovými trénermi a v neposlednom rade, cvičím rôzne plemená psíkov pre svojich klientov, takže nové metódy do výcviku aplikujem denne aj prakticky.

Výcvik psov je pre mňa nikdy nekončiace štúdium a fascinujúca záľuba na celý život! ...a preto sa už teraz veľmi teším, kedy sa osobne stretnem s vami a vaším hafanom :)

Od 1. decembra 2014 sa so mnou môžete stretnúť aj na najlepšej veterinárnej klinike v Banskej Bystrici - BanBy Vet, kde som nastúpila na pozíciu veterinárna asistentka/ sestrička. Odkaz na stránku kliniky tu: https://www.banby-vet.sk/nas%20tim.html

Martina Ivaničová (Debnárová)

VŠ titul - Bakalár kynológie

 

Medzinárodný certifikát výcvikára základnej poslušnosti

 

Vysvedčenie z úspešne absolvovaného štúdia poľovníctva a poľovnej kynológie

 

3 x absolvovaný praktický víkendový seminár s top trénerom psov,

Tobiasom Oleynikom

https://www.youtube.com/watch?v=jOoiUNzWmVc

 

V júni 2016 som absolvovala vynikajúci seminár s vicemajstrom sveta FCI 2007 a jedným z najlepších trénerov psov v ČR, Martinom Pejšom

 

V auguste 2014 som absolvovala praktický seminár s top trénerom,

Bartom Bellonom

https://www.youtube.com/watch?v=uCjz7ZHPPIA

 

Jediná na SR som už 3. rok členom Asociácie profesionálnych trénerov zvierat

 

Od 1. decembra 2014 pracujem aj ako veterinárna asistentka/ sestrička na veterinárnej klinike BanBy Vet.

https://www.banby-vet.sk/nas%20tim.html

 

“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.” Confucius

Blog

Psie Centrum Marivan na Facebooku

01.08.2018 20:34
Drahí klienti, všetky aktuálne informácie a fotky z výcvikov nájdete na našej Facebook stránke Psie...

Januároví klienti..

11.02.2018 18:47

Posledné fotky z výcvikov

26.11.2017 18:26

Mám nové priezvisko! :)

08.10.2017 16:29
Vážení klienti, možno ste už zaregistrovali, že sa od septembra predstavujem novým priezviskom, a...

Coudy - výcvik poslušnosti

30.05.2017 18:11
Nahrali sme pre vás nové videjko z Coudyho poslušnosti.. Pred pár dňami náš ušiačik oslávil 2....

Prajeme krásne Vianoce !!

24.12.2016 19:16

Úspešne sme absolvovali skúšku BH/VT

19.11.2016 20:39
Dnes sme s mojím 17-mesačným Coudíkom úspešne absolvovali skúšku BH/VT. Škoda jednej mojej chyby,...

Seminár trikov s Viki Obetkovou

20.08.2016 20:51
Dnes sme absolvovali perfektný seminár psie triky s Viki Obetkovou. Zišli sme sa príjemná partia...

Absolvovala som skvelý seminár s Martinom Pejšom

20.06.2016 20:41
Minulý víkend sme sa opäť raz vzdelávali a s úžasom sledovali vynikajúcu prácu Martina Pejšu na...

Absolvovali sme seminár obrán s Martinom Barlíkom

15.04.2016 21:05
1 | 2 | 3 | 4 >>