O mne

Som ambiciózna a komunikatívna baba, ktorá neustále hľadá nové možnosti sebarealizácie a vzdelávania (predovšetkým v oblasti kynológie a najmodernejších výcvikových metód).

Psi sú mojou vášňou odmalička. Vždy som snívala o kariére zverolekárky, policajnej kynologičky alebo dačom podobnom, kde by som so psíkmi robila. Kým som dostala svojho prvého vlastného psa, stihla som si preštudovať všetku dostupnú kynologickú literatúru, pravidelne som venčila a cvičila psíkov v susedstve a nosila domov zatúlaných psov z ulice. V 14tich rokoch (rok 2000) sa mi však splnil veľký sen a  dostala som svoje vlastné šteniatko, anglického kokeršpaniela - Alexa. Psíka som si vycvičila sama, pretože v tom čase boli v okolí BB len cvičiská pre športovú kynológiu a medzi nemeckých ovčiakov a pod. ma zobrať nechceli. Už vtedy som sa rozhodla, že to v budúcnosti zmením a postavím si vlastnú výcvikovú školu, prístupnú „bežným mestským“ psíkom.

Moja kariéra nabrala želaný smer, keď som si v roku 2005 podala prihlášku na Univerzitu veterinárskeho lekárstva v Košiciach, odbor Kynológia. Tu som získala nie len teoretické/praktické vzdelanie o výcviku psov na rôzne účely, ale naučila som sa veľa o správaní psov, komunikácií s nimi, behaviorálnych problémoch psov a ich riešení a získala som aj základné veterinárne vzdelanie. Počas štúdia som robila figurantku pri výcviku záchranárskych psov, pomáhala pri organizácií psích výstav a aj priamo na výstavách, zúčastňovala som sa rôznych kynologických akcií a skúšok, pracovala na veterinárnej klinike, spravila si poľovnícky kurz... Keďže ma vždy zaujímalo problémové správanie psov, hlavne agresivita, posledný rok a pol štúdia som  venovala najmä dôkladnému štúdiu tejto oblasti a svoje poznatky som potom zhrnula vo svojej diplomovej práci na tému "Agresivita ako behaviorálny problém psov", ktorá patrila k najlepším prácam ročníka! Po skončení vysokej školy som dobrovoľne pomáhala svojim známym pri výcviku psov, neskôr som bola aj príležitostným „hoteliérom“, "venčiteľom" a strihačom psíkov.

V marci 2012 som sa začala aktívne angažovať v psom centre DOGGIE v Bratislave, kde som si pod vedením ProblemDog-Coacha® Juraja Ferka prehĺbila svoje kynologické znalosti a vyškolila sa za profesionálneho psieho trénera s využívaním revolučných výcvikových metód a postupov, založených na pozitívnom podmieňovaní. Od júla 2012 som pôsobila ako výcvikár základnej poslušnosti a výstavnej drezúry v Banskej Bystrici, kde centrum DOGGIE rozšírilo svoju pôsobnosť. Okrem toho som pôsobila aj ako asistent rozhodcu (prípadne druhý rozhodca) pri skúškach z poslušnosti, ako aj pri skúškach canisterapeutických psíkov, ktoré centrum Doggie pravidelne usporadúvalo.

Môj sen, založiť si vlastné výcvikové centrum pre psov, sa mi splnil v júli 2014, kedy vzniklo moje Psie Centrum MARIVAN. V centre sa špecializujem predovšetkým na výcvik rodinných psikov, bez ohľadu na plemeno a vek. Som zástanca tzv. reward-based metód (balanced), to znamená, že pri výcviku používam prevažne výcvikové metódy založené na pozitívnom podmieňovaní. Mám však vlastnú metodiku práce, ktorá je založená na mojich niekoľkoročných skúsenostiach, najmodernejších vedeckých poznatkoch o učení sa psov, ako aj na vedomostiach získaných od tých najlepších vo svete kynológie (predovšetkým Bart Bellon, Tobias Oleynik a ich NEPOPO metodika!, ale aj Peter Scherk, Martin Pejša, Karen Pryor, Emily Larlham, Jean Donaldson, Jane Killion, Pat B. Miller, Sophia Yin...). Výcvik je vždy prispôsobený každému psovi individuálne na základe jeho povahy a plemenných predispozícií.

Koncom roku 2012 som bola zvolená za členku medzinárodnej asociácie The Pet Professional Guild, ktorá združuje profesionálnych trénerov zvierat z celého sveta a na toto členstvo som náležite hrdá! V kynológii sa naďalej neustále vzdelávam, absolvujem školenia, online semináre, pravidelne čítam zahraničné knihy od uznávaných trénerov, sledujem tréningové videá a relácie na internete, zapájam sa do online diskusií so svetovými trénermi a v neposlednom rade, cvičím rôzne plemená psíkov pre svojich klientov, takže nové metódy do výcviku aplikujem denne aj prakticky.

Výcvik psov je pre mňa nikdy nekončiace štúdium a fascinujúca záľuba na celý život! ...a preto sa už teraz veľmi teším, kedy sa osobne stretnem s vami a vaším hafanom :)

Od 1. decembra 2014 sa so mnou môžete stretnúť aj na najlepšej veterinárnej klinike v Banskej Bystrici - BanBy Vet, kde som nastúpila na pozíciu veterinárna asistentka/ sestrička. Odkaz na stránku kliniky tu: https://www.banby-vet.sk/nas%20tim.html

Martina Ivaničová (Debnárová)

VŠ titul - Bakalár kynológie

 

Medzinárodný certifikát výcvikára základnej poslušnosti

 

Vysvedčenie z úspešne absolvovaného štúdia poľovníctva a poľovnej kynológie

 

3 x absolvovaný praktický víkendový seminár s top trénerom psov,

Tobiasom Oleynikom

https://www.youtube.com/watch?v=jOoiUNzWmVc

 

V júni 2016 som absolvovala vynikajúci seminár s vicemajstrom sveta FCI 2007 a jedným z najlepších trénerov psov v ČR, Martinom Pejšom

 

V auguste 2014 som absolvovala praktický seminár s top trénerom,

Bartom Bellonom

https://www.youtube.com/watch?v=uCjz7ZHPPIA

 

Jediná na SR som už 3. rok členom Asociácie profesionálnych trénerov zvierat

 

Od 1. decembra 2014 pracujem aj ako veterinárna asistentka/ sestrička na veterinárnej klinike BanBy Vet.

https://www.banby-vet.sk/nas%20tim.html

 

“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.” Confucius

Blog

Zúčastnila som sa skvelého seminára so špičkovým trénerom Tobiasom Oleynikom

27.01.2014 15:16
Náplň seminára: Správanie sa psa a psovoda pri výcviku, chyby psovoda, výcviková pyramída, NEPOPO,...

"Klientka" Iza u nás na dovolenke :D

20.11.2013 17:07

Kúpili sme si domčúrik! :D

24.09.2013 22:09
Tak už máme konečne aj my náš vysnívaný domček v prérii, bez zvedavých susedov a s veľkým pozemkom!...

Cvičenci august/september 2013 :)

20.08.2013 16:10

Opekačka so psíkmi pri Mútnom jazere

03.08.2013 20:02
Aj začiatok augusta nás privítal krásnym počasím, a tak sme sa s priateľom rozhodli stráviť tento...

A zase sme sa strihali... :D

25.07.2013 13:48
Keďže letná sezóna je v plnom prúde a teploty sa šplhajú veľmi vysoko, rozhodla som sa Alexka znovu...

Náš hotelový hosť Jackie

14.07.2013 07:53
Nasledujúcich 10 dní nás s Alexom uvidíte aj v spoločnosti tohto drobca, keďže Jackie je u nás na...

Školenie výcvikárov, Belušské Slatiny

10.07.2013 09:23
V dňoch 4.7.2013 - 7.7.2013 som sa zúčastnila ďalšieho DOGGIE školenia na inštruktora základnej...

Aj v lete cvičíme naplno... :)

01.07.2013 09:05
Ani počas letných mesiacov nezaháľam a psíkom sa venujem tak, ako sa len dá! Cvičím hneď niekoľko...

Terapia a výcvik reaktívnej/ustráchanej papillonky

09.06.2013 11:20
Aj dnes sme spolu s Daggy riešili prípad ustráchanej a prehnane reaktívnej sučky papillona - Chici!...
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>