Referencie

Ukážka z výcviku mojej "klientky" Ajky

Video bolo natáčané cca po 1,5 mesiaci výcviku.. Teraz je Ajka ešte šikovnejšia a odmena jej stačí až na konci každého bloku :) Najmä ak potom môže naháňať atrapu zajačika priviazanú na stopovačke :-D :-D

 

Video z výcviku môjho nemeckého ovčiaka Coudyho.

Tréning poslušnosti. Vek - 2 roky...

Ostatné videá nájdete v sekcii videá na našej stránke.

 

 

Povedali o mne:

"S priebehom individuálneho výcviku môjho kríženca stavača/labradora Ronyho som bol veľmi spokojný, tak ako som bol spokojný s profi prístupom jeho cvičiteľky Ing. Martiny Debnárovej. Spokojný som aj s výsledkami  výcviku a  priznám sa, že až v taký zázrak som neveril. Ale Rony sa  evidentne zmenil, je ďaleko kľudnejší, ale hlavne poslúcha. Vrelo odporúčam!"

Ing. Karol Verčík, Kristína Lanátorová a Rony

 

"Maťku poznám už dlho a vždy som vedela, že keď raz budem mať psa, dám ho vycvičiť jedine jej. Na Slovensku je totiž len veľmi málo trénerov s takým prehľadom a prístupom, ako má ona. Jej vedomosti o psoch a modernom výcviku sú nekonečné a nezaskočí ju asi žiaden problém, ktorý som psíkom máte. Príležitosť presvedčiť sa o tom sa mi naskytla, keď som si obstarala šteňa labradora. Ben bol veľmi plachý (slabo socializovaný) a nebolo to s ním vôbec jednoduché. Vtedy som oslovila Maťku s prosbou o pomoc a vďake nej je teraz Ben úplne iný pes. Už nešteká na ľudí a psov, nehryzie, neskáče, neťahá... Neviem, či je to tou parádnou trpezlivosťou, ktorú Maťa so psami má alebo to, ako im vie "všetko vysvetliť po psovsky", ale bolo úžasné sledovať, ako ju Ben poslúcha a ako skvelo jej pozitívne metódy fungujú. Výcvik nás všetkých veľmi bavil a fakt ďakujeme za pomoc!!!"

Mária Barnová a Ben

 

"Pred pár mesiacmi som si adoptovala útulkáča - bieleho labradora Lasca, ktorý bol v tom čase nevycvičený, neposlušný, veľmi živý, bol naučený skákať na ľudí, na vodítku neustále ťahal atď... Sama som si s ním nevedela rady. O individuálnom výcviku pre psov som sa dozvedela prostredníctvom Maťkinej webovej stránky. Už z preštudovania dostupných materiálov sa mi zapáčili jej výcvikové metódy. Kontaktovala som ju a bola veľmi milá a ochotná. S Lascom sme u nej absolvovali základný výcvik a neverila som, koľko sa toho dokázal naučiť. Dnes je z neho poslušný pes, na vodítku už vôbec neťahá, nedovolí si vyskočiť na človeka, a to je pre mňa najdôležitejšie. Určite odporúčam výcvik každému, kto má doma neposedného miláčika. Maťka je profesionálka a so psíkmi vie robiť zázraky " 

Monika Friederyová a Lasco

 

"Minulý rok sme si zadovážili psíka a keďže sa časom jednalo o veľké plemeno, tak bol potrebný odborný výcvik. Pri náhodnom stretnutí a rozhovore s Maťkou sme sa dohodli na individuálnom tréningu. Na prvom stretnutí mi vysvetlila ako celý výcvik bude prebiehať, ako cvičí svojich zverencov, ako fungujú jednotlivé povely a aj čo bude odo mňa ako majiteľa vyžadovať, aby tréning splnil účel.
Som rada, že práve Maťka trénovala našu Miu. Mia je kľudnejšia, ovláda nacvičené povely a čo ma nesmierne teší, že je na ulici zvládnuteľná. Aj keď už máme základný tréning za sebou, tak s Maťkou sme stále v kontakte, vždy sa opýta ako sa má Mia, ako sa nám darí a keď je nejaký problém, hneď vie pohotovo reagovať a ochotne pomôcť. Určite vrelo odporúčam".

Simona Slobodníková & Mia

 

"S výcvikom nášho Svena sme boli veľmi spokojní! Vďaka cviciteľke M. Debnárovej sme pochopili ako komunikovať s našim psom, ako ho pochopiť a ako docieliť, aby chápal aj on nás :) Maťa bola flexibilná, prispôsobila sa jednak našim požiadavkám a jednak schopnostiam nášho Svena a vždy nadviazala na to, čo už Sven vedel. Jednoducho je super profesionálny couch na cvičenie psov".

Daniela Mrázová, Peter Backor a Sven

 

"Keď sme si kúpili nášho labradora Ronyho, mali sme trošku problém zvládnuť jeho "temperament". Začali sme hľadať na nete niekoho, kto by nám s ním trošku pomohol, poradil, usmernil nás pri výcviku. Moja ženská intuícia si vybrala Maťku Debnárovú, ktorú sme dovtedy vôbec nepoznali. Bolo to dobré rozhodnutie, pretože Maťka psom rozumie, ku každému pristupuje individuálne a zbožňuje ich. Vždy sa nám prispôsobila časom aj miestom pri výcviku. Veľa sme sa od nej naučili a za pár mesiacov skrotila nášho "krakena" tak, že spravil skúšky OVVR a máme za sebou už aj dve výstavy so známkami výborný 1, CAJC. Keď sme išli v lete na dovolenku, nemali sme žiadnu dilemu, komu zveriť nášho miláčika, pretože u Maťky bol v najlepších rukách. Ani sa mu domov nechcelo ísť.:-) Je to naozaj PSÍ RAJ !"

Martina Horváthová a labrador Rony

 

„Prvú vec, ktorú som sa o Maťke dozvedel, keď som ju spoznal bolo, že cvičí psíkov. Keďže som si v tom čase zadovážil sučku argentínskej dogy, rozhodol som sa, že ju dám vycvičiť práve jej. Začali sme cvičiť ešte v tom týždni a babám to šlo spolu naozaj skvelo. No a výsledok? Nielenže mám spoľahlivého a vycvičeného psa, ale aj nezaplatiteľný bonus, keďže Maťka je teraz MOJOU LÁSKOU - a tak už netrénuje len Daggy, ale aj mňa! :-D Nič lepšie som si ani nemohol želať! :)“

Ivan Ivanič a Daggy

 

"Začínajúci psíčkar by bez skúseného profesionálneho cvičiteľa neprežil. A tak to bolo aj v mojom a Maxovom prípade. Individuálny výcvik s Maťkou nám veľmi pomohol, okrem základných povelov mi bolo objasnené aj ako pes rozmýšľa, ako sa učí a na čo netreba pri výchove zabudnúť. Každý pes je špecifický a preto sa mi páčilo, že Maťka používala individuálny prístup a výcvik prispôsobený konkrétne na Maxa. Okrem samotného výcviku sme s Maťkou v neustálom kontakte, zisťuje priebežne ako sa Maxovi darí a môžem sa spoľahnúť, že ak mám nejakú otázku alebo potrebujem niečo vysvetliť, vždy sa môžem na ňu obrátiť a dostanem profesionálnu odpoveď."

Evelyn Ščepková a parson Max

 

"S Martinkou sme sa zoznámili po telefonickom rozhovore. Hneď od začiatku bola veľmi ochotná a ústretová. Moja fenka Bobka dovtedy vôbec nepočúvala, ale na Martinkinej hodine vždy pracovala na jednotku. To svedčí o tom , že je veľmi dobrá a šikovná cvičiteľka a má veľkú trpezlivosť aj odbornosť so psami, ktoré absolutne neposlúchajú. Pani učiteľka, ako sme ju my volali :-)), sa našej Bobke vždy venovala aj viac ako bola dohodnutá hodina a rozbehnutý výcvik vždy dotiahla do konca. Ďakujeme jej za to, čo nás naučila a prajeme jej veľa ďaľších úspechov pri jej práci."

Katarína Bertová a pomeranianka Bobka :-)

 

"Po zakúpení našej Daffy sme s mužom skonštatovali, že keď už máme psíka ktorý je teraz súčasťou nášho života bolo by dobré keby bola aj vychovaná a vycvičená. Na internete som sa pustila do pátrania po trénerovi v našom okolí. Mala som šťastie, že som natrafila na Martinku, ktorá je úžasným človekom s veľkým srdcom, čo cítia aj jej štvornohí zverenci. Je to profesionálka, ktorú táto práca baví, rozumie jej a je jej životom. Pomohla nám spoznať a pochopiť myšlienkové pochody našej Daffy a zvládnuť základné povely a výcvik. Ďakujeme a odporúčam !!!!!!!!!!"

 Janka Šimóniová a pomeranianka Daffy

 

"Minulý rok do našej rodiny pribudlo krásne šteniatko slovenského kopova, Daras z Nižnej Vole. Kto, čo i len trošku pozná plemená psov, tak vie, že slovenský kopov je poľovné plemeno. Hoci náš Daras nemá flintu, je vďaka jeho vynikajúcemu čuchu a sluchu poľovník na štyroch nohách. Aby sa ním však mohol stať a získať aj ozajstné psie poľovnícke vysvedčenie, musel absolvovať aj patričný odborný výcvik. Nakoľko som poriadne nevedela, ako takýto výcvik v skutočnosti vyzerá, rozhodla som sa obrátiť na mladú a príjemnú slečnu, Martinku Debnárovú. Kontakt na ňu som získala vďaka mojej internetovej rešerši, kde ma zaujali jej odborné znalosti z oblasti kynológie a flexibilita, ktorou sa dokáže prispôsobovať svojim klientom. Jej príchod a zoznámenie sa s našou rodinou, no v prvom rade s Darasom, bol úžasný. Od samého začiatku mu prejavovala nesmiernu lásku, no hlavne odbornú výchovu na vysoko profesionálnej úrovni. Popri Darasovi sa vzdelávala celá naša rodina v tom, ako sa vychovávajú jej štvornohý členovia. Náš Daras bude mať o dva mesiace dva roky a vďaka Martinke už stihol zložiť aj skúšky z poľovnej upotrebiteľnosti, ktoré absolvoval vynikajúco k našej nesmiernej spokojnosti. Za toto jej dielo sme jej ako rodina nesmierne vďační. Je to človek s veľkým srdiečkom, láskavým a mimoriadne profesionálnym prístupom ku psíkom. S pozdravom

Katarína Kubišová a sl. kopov Daras"

 

"Minulé leto mi deti k narodeninám doniesli šteniatko papillona. Potešila som sa, lebo byt bez psa sa mi zdal prázdny, cestovanie, výlety bez psa nudné. Lenže to som ešte netušila, že to nebude také ľahké ako s našou Snoopkou, ktorú niekto vyhodil z auta pred prázdninami a prežili sme s ňou 15,5 roka. Chicka sa mi zdala nezvládnuteľná. Na vodítku ťahala, štekala na ľudí s igelitkami a ruksakmi, naháňala cyklistov, motorkárov, korčuliarov. Našťastie ma moja mládež prihlásila na hodiny výcviku k cvičiteľke Martine Debnárovej, ktorej pozitívne metódy výcviku priniesli značný obrat v chovaní Chicky. Týmto jej ďakujem za pomoc a trpezlivosť."

Terézia Mareková, Sebastián a Chica

 

"Ďakujem Martinke za všetky skvelé rady a veľkú pomoc s mojím nezvládnuteľným a hyperaktívnym psom. Max sa vďaka novým metódam výcviku neuveriteľne zmenil a vďaka Maťke vieme aj to, čo všetko sme svojmu psovi odopierali a kde pramenili jeho problémy v správaní. Veľmi sa snažíme pracovať na všetkom, čo sme robili zle a Max je teraz oveľa pokojnejší, šťastnejší a poslúcha nás na slovo. Ešte raz veľmi ďakujeme a sme radi, že sme si na výcvik Maxa vybrali práve Martinku!"

Denisa Ostrolúcka a Max

 

"Rozmýšľala som, ako zhrnúť do pár viet toľko pekných slov, ktoré by som chcela Martinke povedať. Nie som totiž dobrá vo vyjadrovaní pocitov. V prvom rade jej chcem veľmi pekne poďakovať za záchranu manželstva, keďže pes bol zdrojom neustálych hádok v našej rodine a fakt sa to už niekedy nedalo vydržať. V druhom rade jej ďakujem za priateľský prístup a veľkú dávku trpezlivosti a optimizmu pri výchove nášho neposlušného a drzého útulkáča Derika. A v neposlednom rade za to, že náš pes sa očividne zmenil a konečne v 2 rokoch poslúcha! Dokonca už aj môj manžel je na neho hrdý, a to je už čo povedať! Začal s ním pravidelne behávať a vidno, že si k sebe našli cestu :) Ďakujem najlepšej trénerke akú poznám a budem všade šíriť, aké sme mali šťastie, že sme si ju zavolali na pomoc!"

Zuzana Simíková a kríženec Derik

 

 

"Martinku som našla prostredníctvom internetu. Keďže mi bola sympatická, oslovila som ju s prosbou o pomoc pri výcviku našej "malej" Happy. Keď k nám prišla získala si svojim prístupom nielen mňa, ale predovšetkým našu Happy. Mala totiž plnú taštičku dobrôt - a na to naša Happy je. Musela si ich však zaslúžiť, takže bola ochotná urobiť pre Martinku všetko, dokonca sa skamarátila aj s našou mačkou Kiki . Predstavte si, že Kikine už dovolí jesť zo svojej misky...
Martinka je veľmi príjemná a profesionálna cvičiteľka. Pri cvičení, našej "prešpekulovanej" Happy som videla, ako to so psíkmi vie, a že dokáže aj nemožné. Bola ochotná cestovať za Happy do Dúbrav, čo je pol hodina cesty z Banskej Bystrice. Je ochotná kedykoľvek pomôcť. Som veľmi rada, že som ju stretla, nielen ako cvičiteľku pre Happy, ale aj ako človeka a priateľa".

Kvetka Danišová a Happy

 

Pracovný posudok od konateľa Doggie s.r.o., Mgr. Juraja Ferka

Ing. Martina Debnárová pracovala v nasej spoločnosti DOGGIE s.r.o., od 1.3.2012 do 30.9.2013 na pozícii Inštruktor základnej poslušnosti mestských psov.

Martina k nám nastúpila na danú pozíciu počas iného pracovného pomeru. Napriek tomu bola časovo veľmi flexibilná. Komunikácia so zákazníkmi bola na veľmi vysokej úrovni - nie len v slovenskom jazyku, ale aj v anglickom jazyku. Prejavila poradenské zručnosti, nekonečnú trpezlivosť a výbornú kolektínu angažovanosť. Je to veľmi zrelá a ustálená osobnosť, ktorá potrebuje neustále napredovať a rozvíjať sa. Na záver môžem konštatovať, že je to človek, ktorý má veľmi vysoký pracovný potenciál a určite má snahu stať sa plnohodnotným členom každého nového tímu.

S pozdravom hlavný výcvikár a konateľ spoločnosti Doggie s.r.o., Mgr. Juraj Ferko.